• pl
  • en
  • ua

O nas

Nasza firma zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną części zamiennych do pojazdów mechanicznych. Kompleksowo obsługujemy samochody osobowe oraz busy. Jesteśmy bezpośrednim importerem wyrobów od około 70 producentów dostarczających swoje produkty na OE (pierwszy montaż), jak i OEM (aftermarket). Posiadamy w swojej ofercie części oryginalne do aut niemieckich, francuskich oraz włoskich.

 

W naszym portfolio znajdują się także tańsze zamienniki części oryginalnych, które zostały starannie wyselekcjonowane i posiadają wszelkie atesty. Oprócz części oferujemy również bardzo szeroką paletę produktów eksploatacyjnych, takich jak: opony, oleje, smary, płyny, kosmetyka i konserwacja samochodowa, akumulatory, narzędzia i urządzenia warsztatowe.

 

Dokonywanie zakupów jeszcze nigdy nie było tak proste. Po zarejestrowaniu się w naszej firmie klient dostaje dostęp do katalogu zakupowego online. Narzędzie do samodzielnego dobierania części korzysta z oprogramowania TecDoc. Jest ono proste i intuicyjne w obsłudze. Cała reszta procesu zakupowego jest zautomatyzowana.

 

Zwycięstwo to zawsze praca całego zespołu. Dzięki zaangażowaniu załogi Auto-Zatoka, możemy pochwalić się licznymi wyróżnieniami oraz tytułami uznania za szybki rozwój firmy. Są to m.in. Gazele Biznesu, Business Centre Club, oraz liczne referencje od naszych partnerów biznesowych. Nasz zespół tworzą ludzie z pasją do motoryzacji oraz doświadczeniem zawodowym.

 

Wywodzimy się z Wrocławia i obecnie działamy stacjonarnie na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, lubelskiego, podkarpackiego. Obsługujemy również Ukrainę. Wysyłkowo docieramy do klientów z całego kraju i za granicę.

 

Możemy się pochwalić tym, że byliśmy pierwszą hurtownią motoryzacyjną we Wrocławiu i działamy na rynku najdłużej.

 

Firma Auto-Zatoka została założona przez Kazimierza Zatokę w połowie lat osiemdziesiątych. Początkowo był to mały punkt na wrocławskim Placu Grunwaldzkim, prowadzony wspólnie z braćmi Mieczysławem i Stanisławem. Skala działalności i asortyment były ograniczone. Początek firmy w obecnym kształcie jako hurtowni motoryzacyjnej jest datowany na 1991 rok. Firma systematycznie powiększała swój zasięg, zatrudnienie, a także kilkukrotnie zmieniała swoją lokalizację z uwagi na powiększającą się ofertę. Stopniowo do obsługiwanych marek samochodów niemieckich dodawano również części do aut francuskich, aut włoskich, aut azjatyckich i amerykańskich. W roku 1998 firma przekształciła się w spółkę z o.o.

 

W roku 2005 dołączyliśmy do grupy zakupowej GroupAuto Polska, z którą wspólnie budujemy ogólnopolską sieć dystrybucji części zamiennych. Jesteśmy również współtwórcami sieci warsztatów samochodowych EuroWarsztat. Zrzesza ona obecnie już ponad 250 niezależnych warsztatów samochodowych.  W 2017 roku GroupAuto Polska dołączyła do francuskiej grupy  Alliance Automotive Group. Ta z kolei została kupiona przez światowego lidera na rynku automotive, amerykański koncern Genuine Parts Company (GPC), właściciela między innymi marki NAPA.

 

To co najlepsze dopiero przed nami. Cały czas się zmieniamy i udoskonalamy tak, aby sprostać Państwa oczekiwaniom.